Červnové závody - shrnutí

21.06.2015 18:06

 

Ještě poslední květnový víkend jsme zamířili do Žatce na „áčkový“ sprint. Pro Vítka to byl závod ŽA, pro Petra s Davidem doplněk štafetového vyzívacího poháru (štafety se běžely v nedaleké Kroučové, kluci běželi za JO), no a pro mě jsou sprinty už asi jedinou možností nabrat nějaké body do rankingu. Začátek závodu nás protáhl historickým centrem, věší část proběhla na sídlišti (tzv. závod „po hovínkách“). Mapově nebylo co řešit, šlo o rychlost a plynulost, jak to tak u sprintů bývá. Žáci, pravda, díru do světa neudělali, i když Davidovo 20. místo v konkurenci z celé republiky není k zahození, pro mě a Vítka se jednalo o jeden z povedenějších závodů.

 

První červnový víkend jsme se rozdělili na dvě výpravy. Pavel s Vítkem zamířili na áčka do Třebíče (Vítkovo 12. místo z longu je velmi solidní). Početnější skupina zamířila do Peklevsi, kde čekala Jičínská klasika – ostružiny, kopřivy a nikterak zajímavý les. Minimálně sobotní klasika se nemohla líbit asi vůbec nikomu. Vlastně pardon, Petra Synková si závod pochvalovala. Inu, proti gustu... :-) Solidní je Davidovo 13. místo. Nedělní middle nás protáhl přeci jen čistější a zajímavější pasáží, ovšem Petře se nelíbil... Tentokrát si pro 14. místo doběhl Petr, Tonda zopakoval místo 8.

 

Další víkend bylo na programu tradiční Saxbo, které se asi definitivně přesunulo ze zaběhlého květnového termínu na červen. Sobotní klasika na Fojtce byla zároveň oblastním mistrovstvím, a předvedli se zejména kluci ve čtrnáctkách, kteří v pořadí David – Petr s náskokem sebrali dvě nejcennější medaile. Sbírku kovů doplnil bronzem Tonda v šestnáctkách, nutno ale říci, že zejména kvůli skutečnosti, že se početná skupinka Němců nepočítala do pořadí... V neděli se běžela náročná skalnatá klasika v Oibinu, znovu dobře zaběhl David, ve čtrnáctkách druhý, nejlepší z Čechů. Petr byl již na cestě na Letní olympiádu děí a mládeže v Plzni, kde reprezentoval Liberecký kraj.

 

D.

—————

Zpět