MČR na middlu pohledem účastníků

26.06.2013 20:35

Letošní mistrovství na krátké trati se konalo v krásných, divokých a odlehlých terénech Jeseníků na Kunčické hoře. Už při páteční předzávodní přípravě v Motorce se rozpoutala debata o tom, zda řidič naší výpravy - Jára - v prostoru závodil před 13 lety na áčkách nebo ne. Přetože byl ještě v pátek přesvědčen o tom, že ano, po debatě s Tomem značně znejistěl a bohužel to nevíme doteď, protože po příjezdu na místo prohlásil, že "ty jesenický homole vypadaj všechny stejně". Takže předpokládejme, že jsme všichni vyjeli do neznámého terénu. Všichni = Jára , Dan, Vítek a Vojta, navíc doplněni o Matěje Burdu.

Sobotní semifinále nenaplnilo mé očekávání. Místo krásné ťukačky v kupičkách to byl, alespoň z mého pohledu, tuctový middle. Ne že by byl vyloženě špatný, to rozhodně ne, ale když orientačně to nebylo nic složitého, terén byl dost zarostlý, kilometrová volba "po vrstevnici x přes kopec" mi sedí spíše na klasiku a k tomu se přidala má nulová forma po zranění. Ano, vím, že jsem měl zlomenou ruku, ne nohu, ale vtípky typu "po rukách se přece neběhá" už jsem slyšel. Navíc jsem se tzv. vyfarstoval, narazil ve shluku jinou kontrolu a tím stvrdil své D - finále. Vojta s Matějem sice neměli časově nijak závratnou ztrátu, nicméně ukázalo se, že konkurence na MČR je veliká, takže z toho bylo pouze béčko. Naštěstí čest třídy zachránili Vítek a Jára postupem do áčka.

Finále už přineslo onu očekávanou ťukačku. Rychlý terén plný větších i menších kupiček, navíc po stoupání na start se běželo většinou z kopce, což přineslo velmi rychlé časy. Konkrétně já v D - finále jsem běžel 27 minut, což se mi při middlu v dospělých asi nikdy nestalo. Stačilo to na 8. místo a na spravení nálady po semifinále. Matěj v osmnáctkách B doběhl Vojtu a seřadili se na 8., resp. 11. místě. Matěj byl dle svých slov s prvním MČR spokojen. Vojta se moc nevyjádřil, nicméně oproti loňsku je to docela sešup. Jak už psal táta, prádně zaběhl Vítek, na prvním radiu byl dokonce třetí, pak sice přišlo pár chybek, celkově to byl ale stabilní výkon a 6. místo v takové konkurenci je parádní. Klobouk dolů. Ještě o místo lépe doběhl v padesátkách Jára. Mimochodem, měl stejnou trať jako H18B, a nadělil klukům 2, resp. 6 minut. To není dobré vysvědčení...

A mimochodem, zjistili jsme, že náš stan nepropouští UV záření. Alespoň se to na něm píše. Ještě že ho máme...

Výsledky jsou na ORISu, mapy na OB postupech.

 

/Dan

—————

Zpět