MČR v horském OB 2014

04.11.2014 20:41

Sezona OB 2014 je definitivně za námi, sedm členů OK Doksy si poslední víkend zpestřila tradičním HROBem, který se letos konal za humny - na Ještědském hřbetu.

V sobotu se jelo z centra závodu v Liberci - Ostašově na start vlakem. České dráhy posílili linku do České Lípy, a tak se několik set závodníků mohlo přepravit do Zdislavy, kde byl hromadný start. Již při prvním pohledu na mapu bylo jasné, že avizovaných 800 metrů převýšení se konat nebude. Však také technika na cca 30 kilometrech naměřila převýšení více než dvojnásobné. Nevadí, HROB nedává nic zadarmo. Však také druhý den na nás (rozuměj kategorii HH) čekalo dvojí stoupání na Ještěd, a to jsme, prosím, nebyli ještě ani v půlce... Pořadatelé si ještě připravili jeden vtípek - ohradu plnou skotu, v mapě nezakreslenou, a to přímo na cestě ze sběrky do cíle, kdy už se všichni viděli na pivu. My jsme poctivě obíhali, dle vyjádření pořadatele se však našli tací, "kteří na postupu na sběrku překonávali ohradník takovým způsobem, že bylo zničeno deset sloupků a z ohrady utekly krávy." Technika v neděli naměřila 37,5 km, 1500 metrů převýšení.

K výsledkům doksáků - hned šest členů si zaběhlo péčka. Vítek (ve dvojici s Filipem Wolfem z TUR) skončil 11., čistě dokská dvojice Marcel Š., Tonda S. doběhla patnáctá. Pochvalu zaslouží mladí - David (ve dvojici s Ondrou Budským) doběhl 22., tři minuty a jedno místo za ním skončili mladí Synci Tonda a Petr. Klobouk dolů, jak se s tím kluci poprali, trať příchozích měla parametry mužského longu z klasického OB. Zkrátka potvrdili, že se z nich stávají závodníci. Já jsem v tradiční dvojici s Honzu Němcem z Chrastavy potvrdil stoupající tendenci a doběhli jsme v chlapech (v HROBu je to označení na místě :-) čtrnáctí.

HROB nezklamal, opět nabídl tvrdý boj s přírodou horských hřebenů a údolí. Věřím, že ty, kteří běželi, si HROB získal a příští rok, ať už se bude konat kdekoliv, si zážitek zopakují.

 

Dan

—————

Zpět