Mistrovství ČR na krátké trati

28.06.2015 16:20

Vrchol jarní OB sezony lákal na panenský terén okolo biatlonového areálu Eduard u Jáchymova, který byl doposud použit pouze pro LOB. Terén sliboval zejména množství terénních útvarů, vzniklých dávnou těžbou stříbra, podobných těm, které známe z "našeho" Havířského vrchu, jen na mnohem větší ploše.

Už v sobotním semifinále se ukázalo, že oproti loňsku, či dřívějším mistrovsvím v Jablonci či Třebíči, půjde o terén jednodušší. S Vítkem jsme tedy ve svých semifinále šli relativně čistě, což šel ale každý. Tedy téměř každý (zdravíme Pavla). Vítkovi to stačilo na splnění cíle, tedy postup do A-finále, pro mě to znamenalo tradiční céčko.

Druhý den mi terén přišel o něco těžší, což jsem usoudil z množství chyb, které jsem tam nasekal. Obecně se však soudilo, že závod byl ještě o něco jednodužší, než v sobotu. Chybovalo se tedy méně (zdravíme Pavla). Vítek předvedl stabilní výkon, jak je u něj zvykem, což v takovém terénu stačilo na velice solidní jedenácté místo. Obhajoba loňského stříbra se tedy v oblasti stříbrných dolů nekonala, výsledek to ale není vůbec špatný.

Na webu ČT se můžete podívat na půlhodinový sestřih z finále.

D.

 

—————

Zpět