Mistrovství ČR v horském OB

07.11.2013 21:03

I letos jsem se rozhodl dokázat si, že na to mám, a vyrazil na MČR v horském OB, kterému se příznačně přezdívá HROB. O charakteru závodu jsem se rozepsal už loni, zopakuji jen to, že se jedná o dvoudenní závod na mapě v měřítku 1:50 000, zbavené všech nepodstatných detailů. Běhá se většinou na horách, v krásné přírodě. Letos se HROB konal v nejjižnějším městě v ČR - ve Vyšším Brodě, který je znám hlavně vodákům. A Šumava nezklamala.

Opět jsem běžel ve dvojici (HROB se běhá ve dvojicích, víme?) s Honzou Němcem z Chrastavy. První den se první část, tedy free order, běžela v Rakousku, po přeběhu hranice následovala normální trať s pevným pořadím kontrol. První den se nám nepovedl, hlavně fyzicky jsme ztráceli. Ocenil jsem, že stavitel, velmi rozumně, zkrátil délky oproti minulým ročníkům. GPS naměřila 30,5km, běželi jsme 4 hodiny a šest minut. A ještě jednu věc musím vyzvednout - nějakou geniální mysl napadlo dát na občerstvovačky pivo! Po všech těch hroznových cukrech, energetických gelech a tyčinkách, kdy se vám při pohledu na banán zvedá kufr, nepřijde nic více k chuti, než pivo!

Večer mezi závody se nese ve znamení sbírání energie - tzn. tradičních pět kousků. A skutečně, pivo z místního vyšebrodského minipivovaru zafungovalo jako živá voda. Druhý den se nám šlo parádně, navíc jsme se vyvarovali větších (rozumněj víc než pětiminutových) chyb. Závod byl o něco delší než v sobotu, cca 33km, časomíra se zastavila na 4:11 hodinách. První dvacítku jsme sice těsně nedotáhli, ale je na čem stavět a příští rok znovu s chutí do toho.

A když už mluvím o příštím roce - bude to příležitost i pro řadu z vás vyzkoušet si tuhle krásnou disciplínu, třeba v kategorii příchozích. Pořadatelé ze Slavie Liberec totiž HROB 2014 chystají na Ještědu.

Mapy s postupy k nahlédnutí zde: sobota , neděle , název našeho týmu - Buchtičky

 

Dan

 

—————

Zpět