Pochvala po Aničku

27.05.2014 21:11

V okolí České Třebové se běžely celostátní žebříčky štafet, v jejich rámci se konal i tzv. Vyzývací pohár žactva, ve kterém mezi sebou soupeřila družstva oblastí.

Ještědskou reprezentovala Anička Schacherlová a vedla si dobře, v sobotu na druhém úseku podala tak dobrý výkon, že byla pro nedělní závod dokonce přesunuta ze 4. oblastní štafety do 1. a tedy nejlepší a ani tady neklamala a běžela opět výborně.

Kluci jeli tři a jejich výsledky byly kolísavé, v sobotu ve dvanáctkové štafetě běžel slušně Péťa, v H14David zaběhl průměr a Tondovi se nedařilo vůbec. Do nedělního závodu nominováni nebyli a běželi jako OK Doksy oblastní přebor. Zde naopak nejlépe rozběhl závod Tonda, Petr s Davidem se ale pak podělili o téměř hodinovou ztrátu.

V sobotu večer byl na pořadu ještě sprint. Péťa ve dvanáctkách ztratil necelé 2 minuty, což není špatné, starší brácha pak chytil ve čtrnáctkách skoro 4. David závod disknul. 4 minuty ztratila i Anička.

Do Třebové vážil cestu i Vojta, hostující v novoborské štafetě, ale stejně jako Vítek v dresu Pragovky ani on díru do světa neudělal.

Určitě se ale i tyhle zkušenosti vyplatí, se sprintem a štafetami mají naše děti minimum zkušeností a určitě není důvod jim něco vyčítat. Zvláště Péťovi, který soustavně běhá vlastně prvním rokem.

/t/

—————

Zpět