Pražské velikonoce 2013

01.04.2013 21:33

Tradičních závodů se zůčastnila tradičně početná výprava z Doks. První etapa, zkrácená trať, se běžela na nové (resp. po 20 letech zmapované) mapě Pavlínino údolí. Byl to rychlý a jednoduchý závod, jak se asi od úvodní etapy očekává. Druhá etapa, klasika, se běžela na poměrně oběhané mapě Babylon. Překvapilo mě, jak parádní klasiku zde stavitel po tolika závodech zvládl vytvořit. Třetí etapa se běžela na Rožci, v krásném terénu, stavitelsky však podlě mě byla nejslabší (možná to tak připadlo jenom mně, s jakou jinou tratí by si ale stavitel měl vyhrát, když ne s elitou?) Celkově se však podle mě jednalo o jedny z nejpovedenějších velikonoc posledních let. Škoda jen té zimy, ta snad letos nepřestane.

Na závodech se protočilo dost Doksáků, jmenujme ty, kteří absolvovali všechny etapy. Parádní je 4. místo Petry H. v D21A.  V D21B byla Petra S. 13., v D20 Lucka 35. (junioři a juniorky byly nejnabitější díky účasti Finských a Norských reprezentantů, kteří se připravují na červencové MS). Co se chlapů týče - H14 Tonda 7., v elitě Dan 22. a chorý Jára při své premiéře v padesátkách 15.

Díky PE letos Doksy zase tradičně ožily. Všechny hotely byly plné orienťáků, navíc špičkových. Málokterý sport (vlastně asi žádný) nemůže město propagovat tak, jako OB. Jak toho využít? 

 

/Dan

—————

Zpět