První trénink se SPORTIDENTEM!

18.10.2013 17:13

Tak konečně jsme rozchodili SPORTIDENT i přes počítač. Myslím, že je to velký pokrok a doufám, že se to ujme i na dalších trénincích a soustředěních. Opravdu je to skvělá věc a to hlavně pro trenéry, kteří zjistí, co nejvíce nejde jejicm svěřencům. Ale teď něco k samotnému tréninku...

Trénink byl připraven na mapě Oltářík ve Strážovské zatáčce. Počasí nám nakonec vyšlo dobře, i sluníčko zasvítilo. Tratě byly rozděleny na lehčí (pro náš střední oddíl) a těžší (pro naše borce). Podle komentářů zúčastněných byly obě dvě tratě těžké, ale alespoň si vyzkoušeli, že zvládnou i těžší trať, než na závodech. Ale myslím, že tahle věta patřila jen pro naše střední svěřence.

V obou dvou kategorií musela být přesunuta první kontrola, protože louka, na které byla rýha s kontrolou, byla tak zasekaná, že po desetiminutovém hledání rýhy jsem to vzdal a kontrolu jsem přesunul na blízký výrazný strom. Ovšem nenašel se ani jeden jedinec, který by měl tužku, takže si běžící museli první kontrolu zapamatovat. Po odběhnutí rychlejší polovičky traťe čekala na soutěžící kontrola, která byla blízko startu a pro některé tato kontrola znamenala konec trati. Velký Jára na této kontrole prohrál závod kvůli lampiónu, který zde nebyl pověšen a kontrolu lehce přehlédl. Na druhé poloviny tratě čekaly na zúčastňené kratší ale o to záludnější postupy. Například jedna kontrola byla postavená na kopečku před správnou kontrolou, ale nakonec se na ní nikdo nenechal napálit. Traťě jsembse snažil postavit tak, aby bylo co nejvíce veleb postupů, a tak by byl nejvíce využit SPORTIDENT.

V lehčí trati suveréně potvrdil své dlouholeté "chození" na tréninky Martin a vyhrál o čtrnáct minut. Druhá Terka sice neorazila již zmíněnou diváckou kontrolu bez lampiónu, ale hlavní rozhočí (já) uznal, že hledáním kontroly na správné křižovatce nechala více času, než kdyby zde lampión byl. Ale ani nováčci si nevedly špatně a s těžkou tratí se porali dobře. Aneta sice neorazila jedničku, ale to proto, že po odběhnutí špatnou cestou hned po startu strávila hledáním jedničky půl hodiny.

V borcích se nakonec rozhodovalo mezi Tondou a Járou. Nakonec vyhrál Tonda o necelou minutu, ale Jára na divácký nechal přesně minutu. Třetí se umístila Petra Hradecká. Velký potlesk určitě patří Davidovi Š., který se sám přihlásil na delší trať a nakonec s časem 55:02 porazil svého tatínka.

Doufám, že se vám trénink líbil a zde jsou k porovnání mezičasy: splits.pdf

—————

Zpět