První závodní víkendy za námi

29.03.2015 20:36

Letošní sezona začala na Kosti tradičními Jarními skalami. Terén ani tratě už asi nikoho nepřekvapí, přesto závod přilákal přes 900 (!) závodníků. Bylo u toho i sedm naších, nejlépe si vedli Petr a David v H14 (2. a 3. místo).

Klubově soustředění se letos nekonalo, neboť mladí, pro které se soustředění dělají především, měli soustředění oblastní, případně VD. Přesto jsme nezaháleli a dospělí se zúčastnili dalšího tradičního závodu - jarního poháru, který proběhl v Bělči nad Orlicí, v typickém hradeckém rovinatém terénu. JP po letech změnil formát, začínalo se v pátek nočním, který jsme pojali jako klubový přebor, a téměř všichni si zaběhli H21B. Sbírejme zkušenosti s NOBy, zejména pořadatelské se budou za rok hodit. Proto připomínám MČR, které se běží 25.4. (přihlášky do 12.4.) V sobotu se běžela klasika, která prověřila především výdrž, protože v rovinatém terénu není kde si "odpočinout." Opět si většina zaběhla béčka a všichni se s 13km popasovali. Jarní pohár zakončily štafety, kde jsme hlavní kategorie nebyli schopni personálně obsadit, navíc Venca s Lédou kvůli zdravotním trablům, resp. únavě odjeli, ale nakonec jsme s výpomocí z Luhačovic dali dohromady tři štafety v MIXech. Ta ve složení Jára, Dan a Tonda dokonce vyhrála.

Zmínit by se měly výsledky Tondy Synka ml. v atletice, kdy vyhrál krajský přebor v krosu a na MČR skončil. 

O uplynulém víkendu začaly na Branžeži, již značně oběhané, oblastní žebříčky. V dopoledním middlu zaběhl v H14 výborně David, který vyhrál, Petr skončil třetí. Odpoledne se běžel lesní sprint s vesnickou vložkou, kluci ve čtrnáckách zopakovali svá umístění, třetí místo přidal Tonda v šestnáctkách.

Za týden se běží první vícedenní, tradiční Pražské velikonoce. Jako vždy to máme za barákem (Synkovi doslova), tak se chystá i početná výprava.

D.

—————

Zpět