SAXBO

09.06.2014 16:26

Zajímavá prověrka proběhla v kupodivu dosud neznámém krásném, ale hodně těžkém terénu u Mníšku pod Jizerkami. Pořadatelům nějak nedošlo, že jestliže je závod zařazen do B-žebříčku, bude se jim těžko obhajovat zaběhnutá tradice, že "Saxbo přece bývá vždycyk trochu delší" a svaz je možná připraví o dost velký podíl ze zisku. Škoda, délky tratí asi byly to jediné, co šlo vytknout. Osobně se mi to dost líbilo, jen jsem moc nechápal, proč po 40 minutách na krátké trati už nemažeme "domů", ale naopak lezeme zbytečně na další kopec.

Výsledkově jsme nevybočili z letošního průměru, Tonda s Petrou ale v sobotu zaběhli skvěle a Petra je dokonce v D35B po 6 závodech celkově třetí! Bodoval sice i David, ale místo pochvaly zaslouží (pokolikáté už) pokárání za ostudné zavěsení se na vítěze. Těžko říct, jak dlouho potrvá, než mu dojde, že nálepka věšáka se snadno získá, ale hůř se jí zbavuje. Kategorie oblastních žebříčků se odlehčily od béčkařů a trochu nižší konkurence využily k bodovým ziskům Terka s Petrou Z.

O tom, že se závody fakt povedly, svědčí i nadšení mnohých z těch, co strávili v lese o dost víc než 100 minut. Vzhledem k podmínkám to rozhodně nebyla žádná ostuda, naopak Amálka, Lucka nebo marcelí vojsko s Pavlem v záloze si své startovné hodnotně užili.

Dojem z krásného víkendu podtrhla i atmosféra a pohoda v klubovém stanu, málokdy se stává, že se nás sjede tolik.

—————

Zpět