Soustředění - Česká chalupa 2015

05.11.2015 20:00

Po výborných zkušenostech z loňska jsme opět po roce vyrazili na podzimní soustředění na Českou chalupu v Rudolfově.

Prvním tréninkem byl tradiční nočňák. Pěknou trať s několika volbami připravil Vítek. Běželo se na krabičky, ale výsledky se netvořily, prostě ideální trénink na rozběhání a rozmapování. Mapa

A bylo na co se rozmapovávat, protože vrcholem soustředění byl tentokrát závod JO na klasice. Konal se pod taktovkou ještědské omladiny v lyžařském areálu ve Vesci, a to znamená, že se běželo v prostoru světového poháru 2011. Ano, už jsou o čtyři roky. Klasika to byla vskutku poctivá, tedy alespoň elka, která můžu hodnotit. Z terénu šlo asi vytáhnout více, ale při tak nádherném podzimním počasí snad nešlo být nepokojen. Ke skupině "soustředících se" se přidala také menší skupinka, která přijela rovnou z Doks. Za zmínku stojí druhé místo Davida ve čtrnáctkách a Dominiky v šestnáctkách.

Odpoledne připravil trénink opět Vítek. Jednalo se o na první pohled jednoduché štafetky dvojic. Na druhý pohled však už bylo něco špatně, což ale někteří zaregistrovali až po několika minutách závodu :-) Borcupové veterány zrcadlově otočená mapa nemohla zaskočit. Bohužel, ze dvou takových přítomných veteránů předvedl jeden (tradičně) slabé nervstvo, a odklusal k chalupě :-) Nakonec se ale trénink líbil, ono po náročném závodě nebyly na nějaké velké závodění síly... Mapa

V neděli, opět za krásného počasí, jsme auty vyjeli na Novou louku, odkud jsme se v několika skupinkách rozběhli po okolí. Nejzdatnější skupinka na trase NL, Přehrada, Olivetská hora, Hřebínek, Holubník (zde se oddělili Synci), Černá hora, Rozmezí, NL zdolala 22km s převýšením 500m.

Holubník - 1070 m.n.m. Foukalo tam, no...

 

Soustředění se moc povedlo. Na své si přišel každý - kdo hledal náročné i nenáročné tréninky, společenský program a došlo i na malou valnou hromadu. Snad i neorienťáky jsme trošku zaháčkovali. Pěkné zakončení sezóny (kterou doufám v nejblížší době shrnu v samostatném článku) a teď už hurá na Polar Cup!

 

Dan

—————

Zpět