Soustředění Česká chalupa

30.11.2014 16:49

První zimní kilometry začaly někteří nabírat na HROBu, zbytek načal treninkovou sezonu na třetí listopadový víkend na České chalupě. Vzhledem k nadmořské výšce a roční době jsme za počasí mohli být rádi. Ubytování a jídlo předčilo očekávání (i když někteří si ho kvůli zdravotním obtížím příliš neužili), a majitel nevypadal, že bychom mu tam vadili. A v sobotu večer došlo i na kulturu a tanec. Závěr soustředění se opět nesl ve znamení utváření vztahů otců a synů, na rozdíl od loňska však tentokrát otcové získali obdiv svých synů (nehledě na skutečnost, že k tomu došlo díky hazardním hrám). No a nyní k tomu nejdůležitějšímu - k treninkům. Základní myšlenkou bylo, že treninky nemají být dlouhé a mají být především hravé.

1. Nočák

Soustředění začal tradičně NOB, tentokrát na Žuláku. Pro Petru se z nočáku stala stezka odvahy, většina si příjemně zaběhala.

Mapa, výsledky

 

2. Trénink, který svět neviděl

Druhý trenink měl stavět Jára, který však z roznášení zavolal, že nesedí vůbec nic. Někteří využili volné dopoledne k odpočinku, někteří k lehkému proklusnutí.

 

3. "Dokreslovák"

Smyslem třetího treninku bylo oproštění se od zbytečných detailů v mapě. Zda trenink smysl splnil, toť otázka, možná by takový trenink chtělo běhat častěji, možná naopak vůbec. Každopádně soustředění mělo být hravé, proto každý v první části "u stolu" vyfasoval na papíře pouze trať a dle předlohy si v časovém limitu dokreslil pouze to nejzákladnější, co podle sebe potřeboval ve druhé, běžecké, části pro orientaci a nalezení všech kontrol. Jára nenašel ani jedničku, David doplatil na své tradiční "věšení", Vítek se s tím popasoval v pohodě. Že by trénink naplno ukázal slabiny trénujících?

Mapa (komplet), výsledky

 

4. "Kamenáč"

Pomyslným vrcholem soustředění byl parádní sprint v kamenech na Maliníku, který připravili Vítek s Pavlem. Trať byla parádní, obtížnost zvýšena chybějícími detaily. Lesní sprinty zkrátka mají něco do sebe.

Mapa, výsledky

 

5. Scorelauf "po téčkách"

Poslední trénink připravil Léda na Žuláku. Cílem bylo oběhnout všechny posedy na mapě, obodované podle dostupnosti. Někdo doběhl až do "Liďáků" a cestou zpět tak kopíroval známý Běh na Českou chalupu.

Mapa, výsledky

 

Jak bylo uvedeno, tentokrát se tolik neběhalo, šlo spíše o společenskou akci. Koneckonců, jako uzavírka sezony, proč ne? Příští soustředění však již bude před ostrou sezonou, a tak do toho půjdeme naplno!

 

Dan

 

—————

Zpět