Soustředění: Choustníkovo Hradiště (7.3.-10.3.2013)

11.03.2013 07:36

Od čtvrtka do neděle (od 7.3.2013) nám připravili Dan s Tomem soustředění u Dvora Králového, v pensionku Doctor. Soustředění se zúčastnilo celkem 13 členů (+pes) a protože mi tam bylo s těmi lidmi skutečně moc fajn, chci je všechny jmenovat. Byl tam Dan, Tom, Pavla, Mirka, Laďka, Petra, Lucy, Lucka, Tonda, Vojta, Vítek a Toník.

Nejdříve chci za všechny zúčastněné Danovi a Tomovi skutečně upřímně poděkovat. Díky jejich náročné a pečlivé přípravě jsme si to my všichni ostatní náramně užili. Za celou dobu pobytu jsem od nikoho ani náznak nezaznamenal, že by byly nějaké výtky, prostě jsme se tam sešli bezva parta. Doufám, že organizátoři budou ochotni přijmout tu oběť, a že za rok si to opět budeme moci užít.

Nejdříve velice krátce k tréninkům. Zatrénovali jsme si ve zcela odlišných terénech, než na jaké jsme zvyklý. Celkově jsme měli možnost se zúčastnit 6 tréninků. Vyzkoušeli jsme si nočák, starty, úseky, štafety, klasiku a i middle. Tréninky byly připraveny s různou obtížností, takže zabrat dostali jak naši borci, tak úplní začátečníci. Výsledky jednotlivých tréninků již rozeslal Dan mailem, večer se prováděly rozbory jednotlivých tréninků, takže sportovní stránka soustředění byla rozhodně splněna.

Já však na soustředění budu vzpomínat hlavně z jiného důvodu, byl to prostě zážitek. Parta byla skvělá, zažili jsme spoustu legrace, večer probíhal rozbor tréninků a pak přišlo na řadu i hraní společenských her, o kterých se i druhý den hodně mluvilo a ještě doma se tomu smějeme. Mirčiny Sofilie, Lucky předváděný deratizer, Vitkova hláška "jdu skočit na Mirku", Tomova předváděčka balady nepochopená Pavlou, oslava narozenin Petry s  vínem, Pavlovo zjištění, že vyjde levněji nebrat si kafe a spousta dalších zážitků, to v nás určitě zůstane ještě dlouho.

Jednoduše a bez nadsázky řečeno, přes náročný program proběhlo všechno v atmosféře pohody a vůbec  nevadilo, že slunce bylo schované za mraky. Myslím, že mluvím za všechny, že SOUSTŘEDĚNÍ V CHOUSTNÍKOVĚ HRADIŠTI lze zařadit do TOP akcí, a že pokud to bude jen trochu možné, že se všichni rádi zúčastní i příští rok. Ti, kteří se letos nemohli zúčastnit přišli o opravdu hezký víkend.

Bohužel při odjezdu na poslední trénink jsme se také setkali s méně příjemnou věcí, kdy jsme se přichomítli vážné dopravní nehodě. Doufáme, že „Lucyna“  oživovací technika pomohla zachránit lidský život.

Tak ještě jednou Dane a Tome, díky moc za krásný prodloužený víkend.

Pavel

—————

Zpět