Soustředění na Barborce z pohledu Pavla

02.11.2013 17:21

26.-29.10.2013 se konalo podzimní soustředění v Jizerských horách na chatě Barborka. Počasí se nám skutečně vydařilo, převážně nám svítilo sluníčko, sešli jsme se tam v poměrně velkém počtu až 17 lidí a dvou psů (Novákovi-Novákovi-Synkovi-Šmolovi-Hradečtí-Koštejnovi).

Začali jsme nočákem, kde se prověřilo vybavení jednotlivých závodníků na noční závod. Tom se snažil závod připravit sice jednoduchý, ale já jsem se například vrátil pouze díky Járovi jun., kterého nezradila baterka.

Druhý den dopoledne nás čekali od Toma krátké okruhy. Každý běžel 7 okruhů, David to pojal většinou jako závod dvojic. Odpoledne nás čekala klasika na vrstevnicovce, kterou nám připravil Jára, zatímco Tom fandil Bílým tygrům. Jsem rád, že jsem se na rozdíl od Toma vrátil za světla, nikdo mi však nevymluví, že jsem na startu neobdržel špatnou mapu.

Třetí den dopoledne pro nás Dan připravil štafety dvojic, každý z dvojice běžel 3 úseky. Ve štafetách zvítězila dvojice Pavel Koštejn a Vít Koštejn. Odpoledne nás čekal opět za krásného počasí middle na normální mapě, byl moc pěkný a mapu jsem měl konečně správnou.

Čtvrtý den byl odjezdový, přesto Vítek s Davidem ještě připravili vyřazovák. Tato soutěž nesedla například Marcelovi, který byl skutečně vytočen až do takové míry, že na nás křičel, že kontrola tam prostě nebyla a ať mu to jdeme ukázat. Vesměs všechny soutěže proběhly s využitím sportidentu, na druhou stranu je však nutné zdůraznit, že výsledky krom štafet, kde zvítězili Koštejnovi, nebyly na soustředění to nejdůležitější.

Večery jsme každý den  trávili v nekuřácké hospůdce při pívku. Poslední večer proběhly i společenské hry, kde se vyzkoušela psychická odolnost jednotlivých členů klubu, popisovat příhodu s Járou si však nejspíše nepřejí ani jeho protihráči. Zážitky nám nemohl pokazit ani pan domácí, který byl skutečně svéráz. S odstupem času však i na něj budu vzpomínat rád a rozhodně ani na něj nezapomenu.

Zejména Tomovi moc děkuji za organizaci soustředění, zajištění ubytování, jsem si vědom, že s tím je opravdu hodně práce a jsem rád, že to břemeno opět na sebe vzal a příště zase vezme. Jsem s vámi se všemi moc rád a doufám, že příště se zúčastní i ti, kterým to na podzim nevyšlo- Lucko, Vojto, Mirko……!!!!!!

Přiojuji ještě výsledky některých závodů, je však možné, že výsledkům věnuje článek někdo další:

Jablonecký middle.pdf (29602)
Štaffety úseky.pdf (23251)
Vrstevnicovka.pdf (26187)
 

—————

Zpět