Soustředění na Bramberku z pohledu trénujícího

04.11.2013 20:53

Soustředění na Barborce se povedlo, atmosféru tvořenou svérázným panem vedoucím, krásným počasím či slabými nervstvy některých účastníků (zejména otců) vystihl ve svém článku Pavel. Sluší se ale ty, kteří si soustředění z různých důvodů nechali ujít, navnadit také popisem jednotlivých tréninků.

1. trenink - nočák (Tom)

Tradiční úvodní nočák byl tentokrát krátký a úderný, a to zejména díky pozdnímu příjezdu. Však nám tu pozdní hodinu dal pan domácí hned sežrat. O výsledky nešlo, hlavní bylo v klidu dokončit, což se všem povedlo.

Mapa, výsledky

 

2. trenink - starty (Tom)

Další trenink, který se díky velkému úspěchu na minulém soustředění vrátil. Krátké okruhy, které opakovaně simulují start, byly tentokrát o dost techničtější. Kontroly na kamenitém hřbetu daly zabrat. Na tomto treninku se všichni, zejména já, přesvědčili, že David je opravdu dobrý běžec a budoucí žolík na nefarstované úseky štafet :-)

Mapa (všechny kontroly)  

 

3. trenink - vrstevnicovka (Jára)

Nejdříve jsem si myslel, že kulaté kopce bez výraznějších tvarů, které na Bramberku jsou, nejsou vhodné pro tento typ tréninku. Jára ale připravil trať, kde bylo pořád čeho se chytit a která se navíc vyhnula zeleným pasážím a větším kamenným polím, díky čemuž se dala celá absolvovat v tempu. Někteří běželi s normální neredukovanou mapou, při letmém srovnání mi však přišlo, že trať na vrstevnicovce, zbavené všech zbytečných detailů, jako jsou cesty nebo porosty, je alespoň na pohled jednodušší než na kompletní mapě. Prostě parádní trenink na Horský OB. Řada běžců se nechala zmást asfaltkou, kterou Jára z mapy chytře vypustil (protože k orientaci nebyla potřeba)

Výsledky

 

4. trenink - štafetky (Dan)

Štafety se původně měly rozlosovat, jako posledně, nicméně nakonec se z nich stala jakási dokská verze Rodinných štafet (s výjimkou dvou jmenovkyň). Běžely se tři lehčí a tři těžší okruhy a výsledky, stejně jako u ostatních treninků, nejsou důležité.

Mapa (dlouhá), mapa (krátká), výsledky

 

5. trenink - middle (Tom)

Královský trenink celého soustředění a závod o největšího Choustníka. Pěkný technický middle s jednou volbou byl, i díky zlatavé sluneční záři, zlatým hřebem soustředění. Vzhledem k důležitosti závodu byl toto jediný trenink, kde byl důležitý výsledek, a proto doporučuji podívat se, kdo získal, resp. obhájil Choustníkův pohár.

Mapa, výsledky

 

6. trenink - vyřazovák (Vítek, David)

Závěrečný trenink (a pohříchu jediný na mapě Břízky) připravili mladíci. A šlo především o zkoušku nervstev slabších povah. Nakonec vyhrála Lucka, ale to jenom díky typicky ženském úskoku v závěru velkého finále. Což ale nehrálo až takovou roli, protože výsledky nebyly důležité.

 

Sluší se ještě jednout dodat, že jsme prakticky celé soustředění odběhali s identem, a to přesto, že se s ním teprve učíme. Za servis patří velké díky Vítkovi, který obstaral téměř veškeré IT. Na záveř bych dodal, že na soustředění se vyloupla dvě překvapení. Jedním byl David, ze kterého se pomalu stává orienťák, druhým byl pan domácí, který nepřestával překvapovat po celou dobu pobytu. Není nad to chodit z překvapení do překvapení.

 

Dan

—————

Zpět