Štafety a sprint na východě Čech

10.09.2013 10:59

Sedmičlenná skupina (6x DOK + 1x LDC) vyrazila v sobotu do Rychnova nad Kněžnou na 3. a 4. závod Českého poháru štafet a závod ŽA ve sprintu. v sobotu dopoledne byly na programu první štafety. Les byl rychlý, téměř bez kopců, orientačně nepříliš náročný. Kluci v H18 běželi vzácně vyrovnaně (Matěj 47:23, Vítek 47:03, Vojta 47:44), což stačilo na 17. místo. Naprosto bez ambicí vyrazila do závodů štafeta v kategorii MIX ve složení Dan, Pavel, Marcel Š. Po pátém místě ale její ambice do nedělního závodu značně vzrostly. Ještě doplňme, že za JeO běžel v kategorii HD12 David Šmol.

Odpoledne se všichni přesunuli přímo do Rychnova. Nakonec se nechal přesvědčit i Marcel, který nechtěl věřit, že se běží v jeden den dva závody, ale nakonec se přesvědčit nechal a rozhodně nelitoval. Sprint v centru města se povedl, nebyl záludný, ale ani jednoduchý, vzhledem k velkému množství voleb. Jediné, čeho asi Marcel litoval, byla jedna neoražená kontrola. Také autor těchto řádek neměl v pořádku ražení, když doplatil na fakt, že kontroly byly hodně blízko u sebe. Solidně zaběhl Vítek (17. místo). Překvapil David Šmol 8. místem v H12.

Večer jsme probrali strategii na další den a ráno do toho vlítli naplno. Terén byl tentokrát o něco orientačně náročnější a tratě obecně delší. Dan utrhl na prvním úseku zbytek pole. Chlapi poté dělali, co mohli, nicméně páté místo nám bylo zřejmě souzeno. Dorostenci se o jedno místo zlepšili, skončili tedy 16. V obou závodech tak bodovali a zajistili si MČR.

Víkend se celkově sktečně povedl. Příště snad postavíme štafet více. Nejlepší reklamou jsou asi Pavlova slova: "Nechápal jsem, co na těch štafetách všichni mají, ale teď uznávám, že je to mnohem zábavnější." Takže kdo jste se nechal nalákat, připomínám, že termín na přihlášky do Jablonce je do zítra (11.9.)

Fotky budou na rajčeti, až je tam fotografové dodají.

Dan

—————

Zpět