DOP 2012- PŘEBOR ŠKOL DOKSKA

Po dvou letech jsme se 11.10.2012 opět rozhodli uspořádat Dny orientace v přírodě. Tentokrát jsme akci pojali "velkolepěji", tedy jako přebor škol Dokeska. Krom dokské základky vyslaly své reprezentace také starosplavská a okenská škola. Rozhodli jsme se také pro změnu terénu, takže zatímco minule se běžel závod v lese (na Klůčku), tentokrát byly dějištěm přímo Doksy. Jako centrum posloužil park u potoka za ZUŠ. Na mapě Doksy - Jih byly postaveny dvě tratě - krátká varianta pro 3. - 5. a dlouhá pro 6. - 9. třídu. Tratě byly opravdu jednoduché, přesto daly dětem zabrat a málokdo našel všechno. Podle očekávání se nejvíc prosadili orienťáci (aby taky ne). Tentokrát nebyla akce pojatá jako nábor, účelem Dnů orientace je především dostat OB do podvědomí veřejnosti. Zároveň ale samozřejmě nebudeme bránit nikomu, kdo chce zkusit v OB závodit. Několik fotek od Vítka je v galerii , ostatní kdo fotili by také mohli fotky dodat.  


Zhodnocení akce- "Protokol"

Ke Dni orientace v přírodě, konanému dne 11.10.2012 v Doksech na nové mapě vydané v rámci výukového programu ČSOS.

Závod proběhl za krásného podzimního počasí a byl koncipován jako :

Závod jednotlivců 3. Až 9. Tříd – zůčastnilo se 92 žáků

Závod „družstev“ škol z okolí – pokusného „nultého“ ročníku se zůčastnily pouze tři školy, pořadatelé doufají, že došlok založení tradice

Závod žáků speciálních škol okresu Česká Lípa – připravených kontrol bylo letos využito pro fáborkové orientační závody družstev zvláštních škol, který pořádáme každoročně. Proběhl již 10. Ročník, poznamenaný ale neúčastí škol ze severní části okresu kvůli uzavřené silnici. Běželo 22 dětí ze 6 škol.

Akce se konala na Továrním vrchu a v údolí Dokského potoka s centrem v parku v Tyršových sadech. Pořádalo 9 členů OK Doksy.


Soubory ke stažení